fbpx

Tervislik töökeskkond nutirakendusega?

Smart Break tervise veebirakendus- Koolituskeskus Smartder
Tervislik töökeskkond nutirakendusega. Smart Break

Tervislik töökeskkond nutirakendusega, kas see on võimalik? Tervise parandamiseks mõeldud nutirakendusi on meretäis, on toitumisrakendused, treeningrakendused, harjumuste muutmiseks mõeldud rakendused jne. Mobiilirakendused ja veebirakendused on väga kavalad lahendused, kuna võimaldavad inimesel kasutada neid ükskõik kus ja igal ajal. Probleem, mida ka paljud artiklid välja toovad on see, et nende rakenduste puhul ei ole mõeldud sellele, kuidas muuta need inimestele harjumuspäraseks. Kahjuks ei aita ükski rakendus, kui ei võeta kasutusele meetmeid, et seda ka päriselt ning järjepidevalt kasutataks.

 

Tervislik töökeskkond nutirakenduse Smart Break abil.

Olles õppinud personalijuhiks ja töötades meeskonnajuhina, hakkas mind sügavamalt huvitama töötajate tervis ning kehalise aktiivsuse suurendamine. Olen proovinud läbi väga palju erinevaid tervise mobiilirakendusi ning veebirakendusi ning ühel hetkel kaalusin ka ise mobiilirakenduse loomist. Kirjutades töötajate tervist edendavat blogi, puutusin kokku sellise veebirakendusega nagu Smart Break ning see avaldas mulle sügavat muljet. Midagi sarnast olin mõelnud ka ise arendama hakata ja see rakendus oli täpselt see, mis oli puudu. Rakenduse võlu peitub selles, et harjutuste kestvus on vaid 3 minutit ja see on aeg, mida leiavad kõik enda liigutamiseks. Iga tunni aja järgi saad oma rakenduse käivitada ja teha kolm harjutust, mille kestvus on kolm minutit. Harjutused on igakord erinevad, seega ei muutu need ka korduvaks ja igavaks. Erinevad uuringud ja arstid on leidnud, et istuva töö juures on vajalik ennast liigutada vähemalt iga 60 minuti järel, et vältida tööst tingitud terviseprobleeme. See kehtib ka kõigi teiste töötegemise viiside kohta, kuna valdavalt töötame ikka sundasendis või korduvliigutusi tehes.

 

Kuidas Smart Break toimib?

Smart Break erineb teistest tervise nutilahendustest seeläbi, et rakendus on mõeldud ettevõtetele, mitte eraisikutele. See tähendab, et ettevõte kasutab lahendust ühiselt ning seeläbi on hea võimalus luua harjumused kehalise aktiivsuse suurendamiseks ning tervisliku töökeskkonna loomiseks. Rakendust saab kasutada iga töötaja eraldi, aga ideaalne on seda kasutada ergutuspauside tegemiseks, koosolekute vaheajal, hommikuseks äratuseks just koos meeskonnaga. Ühtsuses on jõud, seega, kui terve ettevõte kasutab rakendust koos, siis utsitatakse teineteist ning luuakse tervisekultuur, mis jääb ka püsima. Mõned ettevõtted on teinud näiteks Smart Break seina, ala kus saab nii üksi, kui koos kolleegidega aktiivseid pause teha. Veebirakendus võimaldab ettevõttes korraldada väljakutseid ning aktiivsemaid kasutajaid premeerida. See suurendab elevust ning võistluslik moment paneb veelgi enam liikumise suurendamisele pühenduma. Smart Break veebirakenduse harjutused on koostatud tööfüsioterapeutide poolt ning kogu rakendus on tehtud koostöös spetsialistidega. Rakendus valmis tervisealase IT-firma RaiSoft poolt. Esialgselt loodi see oma töötajate kehalise aktiivsuse suurendamiseks ning nähes, kui edukaks see osutus, hakati seda pakkuma ka teistele ettevõtetele. Eestis on Smart Break esindajaks Smartder OÜ, vaata lisa meie kodulehelt Koolituskeskus Smartder. Murrame vabaks istumishaigusest töökohal!

Vaata rohkem infot Smart Break veebirakenduse kohta siit ning küsi oma ettevõttele pakkumist Koolituskeskus Smartder

Rita- Koolituskeskus Smartder

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga